Навігація
2. Японський стиль в інтер'єрі та скандинавський дизайн: особливості
Поділитися:
Недаремно кажуть: «Усе найкраще — дітям»! Часто батьки (або майбутні батьки) надають навіть більше уваги інтер'єру для дитячої кімнати, ніж дизайну власної спальні чи квартири загалом. Може, тому що не всім пощастило в дитинстві мати свій маленький світ, де можна було сховатись від чужих очей?
Батьки із захватом гортають журнали із дизайном дитячих кімнат, ходять по магазинах із очима, що горять, годинами переглядають в Інтернеті візуалізації. І забувають про дуже важливі речі щодо інтер'єру для дитячої кімнати. Які саме — розповідає дизайнер інтер'єру Ганна Матющенко
Яким має бути інтер'єр для дитячої кімнати?
Насамперед, його потрібно створювати з урахуванням потреб вашої дитини (включно з майбутніми). Дизайн має бути цікавим для малюка. В ідеалі разом з ним обирати, яке оформлення йому сподобається. Може, дівчинці до вподоби будуть фотошпалери з літаками або плакати рок-виконавців, а не рожеві квіточки. Обов'язково поцікавтеся у дитини, що їй до вподоби.
Коли дитина ще зовсім маленька (або тільки планується), краще обрати світлі, теплі, спокійні тони. Тож підійдуть оливковий, блакитний, неяскравий жовтий або помаранчевий.
Від надто строкатих кольорів типу червоного чи фіолетового краще відмовитись: це кольори агресії. Хоча дозовано яскраві елементи можуть бути присутніми в інтер'єрі для дитячої кімнати, якщо не викликають негативних емоцій у дітей. У будь-якому випадку, кольорова гама у дитячій кімнаті повинна бути веселішою, ніж в інших приміщеннях.
Які матеріали використовуватиме оформлення дитячої кімнати?
Для підлоги я рекомендую завжди купувати вінілове покриття. Хоч паркет і плитка виглядають стильно, але абсолютно не підходять маленьким дітям, які тільки-но починають вчитися ходити і, звичайно ж, падають. Уявіть, скільки синців вони собі наставлять від ударів по такій підлозі?
Тож вініл — найкраще рішення. Але якщо немає можливості зробити заміну покриття, хоча б постеліть м'який килим. Тільки не забувайте чистити його регулярно, тому що килими — найбільші пилозбирачі у квартирі.
Що стосується стін, то тут однозначно: лише фарбування. Діти дуже люблять малювати. Можливо, у вас росте майбутній Пікассо, і колись його шедеври коштуватимуть мільйони. Але для цього придбайте йому спеціальну дошку. Міняти шпалери після чергових мистецтв — це як Сізіфова праця.
Найкраще буде стіни пофарбувати. Сучасні якісні фарби типу Sherwin Williams витримують кілька тисяч мийок. До того ж їх можна локально відреставрувати. І це легше, ніж пояснити юному генію, що на стінах малювати не можна))
Непогано зробити одну стіну з акцентом. Як? Звичайно ж, за допомогою фотошпалер. Зараз є величезний вибір, просто очі розбігаються (не те, що 30 років тому: березки чи пальми). Сучасні фотошпалери зносостійкі. Отже, вибирайте той варіант, який до вподоби вам та вашій дитині. Щодо вартості — є варіанти на будь-який бюджет.
Що потрібно знати про безпеку, створюючи інтер'єр для дитячої кімнати?
Перше правило бійцівського клубу безпеки — подбайте про безпеку. Продумуйте дизайн до дрібниць. Матеріали намагайтеся використати максимально екологічні, т.к. діти люблять пробувати усе на смак.
Усе нестійке типу ваз, торшерів заберіть подалі. Та й взагалі картинки, столики — це все зайвий декор, який тільки ламається і припадає пилом. Полички пригвинтіть якомога вище. Стелажі для іграшок та комоди міцно прикріпіть. У юних дослідників завжди з'являється спокуса залізти на них, а потім спланувати. Здогадайтеся, чим це загрожує.
У дитячій кімнаті не повинно бути шаф-купе, особливо зі скляним фасадом. Якщо альтернатив немає, то хоча б поклейте протиударну плівку на скло та встановіть блокувальні замки, які не дозволять дверям зачинитися.
На кутах тумбочок закріпіть спеціальні куточки зі спіненої гуми. До речі, їх навіть можна підібрати під колір меблів. Коли малюк почне повзати, а потім ходити, накладки вбережуть його від синців, а вас — від зайвих нервів. Для шафок встановіть спеціальні магнітні замки та використовуйте їх, доки діти не виростуть до більш-менш свідомого віку.
Ліжечко розміщуйте подалі від прямих променів сонця, батареї, кондиціонерів та будь-яких протягів. Ще важливий момент. Якщо ви плануєте другу дитину, і є можливість поставити друге ліжечко, то це буде краще, ніж двоповерхове. І хоч вони функціональні, але небезпечні, користуватись ними можна лише дітям з 6-7 років.
Та найнебезпечніше в інтер'єрі для дитячої кімнати — це електрика: розетки, проводи. Зараз є чудове рішення: розетки зі шторками, розумні розетки, що регулюються зі смартфона. Провід можна заховати у спеціальні короби.
Який дизайн вибрати?
Ще недавно дизайн інтер'єру для дитячої кімнати зводився до фрази "По можливості". Сьогодні різноманітність матеріалів і стилів вражає. Так, ви можете зробити дизайн у класичному стилі, а можете використовувати контемпорарі чи скандинавський. В ідеалі стиль дитячої не повинен вибиватися із загальної стилістики квартири.
Буде непогано, якщо дизайн буде тематичним (для старших дітей і, особливо, підлітків з їхніми емоційними віковими хвилюваннями це дуже важливо). У такій кімнаті й рости веселіше! У цьому плані чудово справляються фотошпалери або індивідуальний малюнок на стіні. Про кольори я уже говорила: обирайте спокійні тони.
Але найважливіше у дитячій кімнаті — це її функціональність. І перша з функцій — розвиток дитини. Тож у кімнаті має бути достатньо місця, щоб стрибати, бігати, повзати, займатися спортом (для цього є чудові шведські стінки), малювати. Ось чому важливо не захаращувати кімнату декором. На його місці можна поставити куди цікавіші та функціональні речі.
Дитяча кімната «росте» разом із дитиною. Отже, одразу продумайте місце для навчання. Зручне ергономічне крісло, стіл, полиці, багато освітлення. Бажано робоче місце організувати ближче до природного джерела світла.
Ігрову, робочу та спальну зону можна зонувати за допомогою різних колірних рішень або перегородок (непогано в цьому плані справляється стелаж між спальним місцем та місцем для навчання).
Насамкінець хочу сказати: коли створюєте інтер'єр для дитячої кімнати, постарайтеся дати своїм дітлахам відчути себе щасливими у своїй кімнаті. І раджу подивитися ось цей корисний ролик про облаштування дитячої кімнати та підготовку квартири до появи малюка.
Навігація
- Яким має бути інтер'єр для дитячої кімнати?
- Які матеріали використовуватиме оформлення дитячої кімнати?
- Що потрібно знати про безпеку, створюючи дизайн дитячої кімнати?
- Який дизайн вибрати?