Навігація
2. Японський стиль в інтер'єрі та скандинавський дизайн: особливості
Поділитися:
Вартість дизайн-проєкту — це одне з перших питань, з якими звертаються до агенції дизайну інтер'єрів. Як вона формується, за якими критеріями, чому коштує саме стільки, а не стільки, чому «в інших агенціях дешевше» тощо.
У Good Idea все "за поняттями": зрозумілі кошториси, прозора політика ціноутворення. Ви точно знаєте, на що йде кожна копійка. Щоб стало ще зрозуміліше, які елементи вартості дизайн-проєкту перетворюють голі стіни на комфортне житло, наш (ДИЗАЙНЕР? КОШТОРИСНИК?) розповідає, за що конкретно ви платите, замовляючи дизайн-проєкт.
Що являє собою дизайн-проєкт?
Потрібно розуміти, що дизайн-проєкт — це не те саме, що ремонт. Це своєрідна творча презентація майбутнього ремонту житла. Вона містить пакет документів із технічними планами, візуалізацією майбутнього інтер'єру. Тут є варіанти планування, вибір матеріалів, меблів і т.д.
Тобто, по суті, дизайн-проєкт — це інструкція для майстрів, які будуть проводити ремонтно-будівельні роботи. А саме: які стіни несучі, а які — ні, де проходять комунікації, детальний замір усіх приміщень (вивірений до мм) та ін.
Так що дизайн-проєкт — це не просто «красиві картинки», «я і сам певною мірою дизайнер» і «я теж так можу». Можете, якщо маєте освіту та досвід у будівництві. Але найчастіше без послуг агентства дизайну інтер'єрів не обійтися.
Що включає вартість дизайн-проєкту?
Є 4 ключові елементи, які формують вартість дизайн-проєкту. А вона у нас фіксована — 1249 грн./м.кв. Що ми пропонуємо за ці гроші?
1. Розробка концепції
Дизайнер зустрічається із клієнтами для детального анкетування, виявлення побажань. Потім виїжджає на заміри безпосередньо на місце. Не приймаємо за основу плани БТІ, т.я. вони часто далекі від реальності. Тож фахівці заново обмірюють приміщення.
Після цього починається генерація ідей, розробка схеми функціонального планування, розміщення меблів, декору, обладнання, підбір матеріалів.
2. Візуалізація проєкту
Результатом першого етапу є складання мудборду — «дошки настрою», презентації-візуалізації майбутнього дизайн-проєкту, а також віртуальних екскурсій усім приміщенням. Завжди готуємо кілька варіантів візуалізації, щоб клієнт міг тицьнути пальцем у «той самий».
3. Упорядкування робочих креслень
Найважливіша частина, адже на виході маємо проєктну документацію. Це й є інструкція для будівельників: як де, що і скільки. Ось що до неї входить:
- обмірювальний план із зазначенням комунікацій,
- план демонтажних робіт,
- план монтажу нових перегородок/конструкцій,
- розташування дверних отворів,
- підсумкове планування з розміщенням меблів та техніки,
- план кондиціювання, вентиляції,
- розташування сантехніки та необхідного для водовідведення обладнання,
- розміщення радіаторів, «теплої підлоги», терморегулятора,
- гідро- та шумоізоляція,
- план стелі з прив'язками, розмірами та вузлами,
- освітлення та вимикачі,
- план підлоги (покриття, прив'язки, розміри та вузли),
- розгортки стін, прив'язка освітлення, сантехніки, розеток та вимикачів, плитки та ін.
Над кожним пунктом креслення працює ціла команда: дизайнери консультуються з виконробами, електриками, кошторисниками тощо. Усього не менше 5 спеціалістів.
4. Підбір матеріалів
Тут надається специфікація оздоблювальних матеріалів, меблів, приладів тощо по кожному приміщенню:
- оздоблення стін та стелі,
- специфікація покриття для підлоги,
- специфікація дверей (якщо робиться заміна),
- освітлення, розетки та інша електрофурнітура,
- меблі,
- специфікація побутової техніки.
З кожним клієнтом обговорюємо бюджет. Виходячи з нього підбираємо матеріали. Шукаємо найякісніші з урахуванням запланованого бюджету на ремонт. І жодних неприємних сюрпризів у вигляді подорожчання вартості. Все це обумовлюється безпосередньо перед складанням дизайн-проєкту.
У нас є перевірені постачальники, яким ми довіряємо як собі самим. Але ми не нав'язуємо придбання саме запропонованих матеріалів, меблів, декору. Завжди радимо клієнтам, яку бюджетну альтернативу можна підібрати.
Узгодили вартість дизайн-проєкту. Що далі?
Після того, як ми погодили вартість дизайн-проєкту, далі вже розпочинається безпосередній ремонт. При цьому ми пропонуємо послугу авторського нагляду (399 грн./м.кв) або комплекс авторський + технічний нагляд (699 грн./м.кв).
Це не обов'язково, але така послуга стане у нагоді. Адже авторський нагляд здійснює дизайнер, який розробив ваш проект та знає його досконало. Так ви виключаєте помилки будівельників і заощаджуєте свій час, нерви та сили.
Насамкінець хотілося б зазначити, що всі наші проєкти — такі, що реалізуються. Тобто, коли ви бачите візуалізацію майбутнього проєкту, то там немає нічого вигаданого. Ані вигаданих кольорів, ані вигаданих меблів чи форм.
Подивитися приклад складання проектної документації та розрахувати вартість дизайн-проекту можна за посиланням.
Сподіваємося, тепер вам стало трохи зрозуміліше, як формується вартість дизайн-проєкту. Заради комфорту та затишку у власному будинку не варто шкодувати грошей, намагаючись зробити все самому.
Навігація
- Що являє собою дизайн-проєкт?
- Що включає вартість дизайн-проєкту?
- Узгодили вартість дизайн-проєкту. Що далі?